birkhaus100

 

PEOKÕNE 27.08.2010

Kallid Maakri 23 maja  üürnikud,naabrid ja elanikud!

Täna tähistame oma maja 100-aastast sünnipäeva ja nagu iga 100-aastane juubel annab ka see põhjust tähistamiseks.Oleme rõõmsad, et leidsite aega tulla!
Me elame ja töötame siin kõrvuti, see on hea põhjus kord kokku tulla ja paar sõna juttu puhuda.
Jagasime siin juubelialbumeid, sealt või ka internetist meie uuelt kodulehelt www.birkhaus.ee  leiate maja ajaloo, see on ka osake Tallinna linna ajaloost, selle piirkonna arengust ja ümberstruktureerimisest peale 1990.aastaid, pärast Eesti taasiseseisvumist.
Ja see on perekond Birki lugu, kes elas ja töötas siin mitusada aastat, rajades 1820.a. värvimise ja keemilise puhastuse töökoja, ühe vanimatest Läänemere piirkonnas.Juba peaaegu 200 aastat osutatakse selles kohas keemilise puhastuse teenust, kujutage seda endale ette!Olgu feodaalaeg, vabariik, kommunism või sõda, ikka sai siin riided puhtaks ja vormi!

Juubilarile tehakse ikka kingitusi, nii see kord juba on.Meie majaomanikena kingime majale uue gaasikütte, et juubilaril ja kõigil majaasukatel ikka jalad soojas oleks!

Ja Teie jaoks, kallid üürnikud, naabrid ja elanikud, paigaldasime sensatsioonilise uuenduse,mis Teie elukvaliteeti hüppeliselt parandab-  nimelt ilmajaama.Enam kunagi ei pea Te elama teadmatuses:kuidas ilm on?
Ei, nüüdsest asendub lootus teadmisega.Lihtsalt heitke pilk kivile ja kõik on selge!

Alates tänasest on maja nimeks BirkHaus – kunagiste maja ehitajate ja pikaajaliste asukate järgi.Kujundasime majale vastava logo.Meil oleks hea meel, kui hakkaksite seda nime kasutama, sellega näitame kõik, kus on meie “kodu”.

Peaaegu kõik maja kasutajad tegelevad laiemas mõttes iluga: olgu need ehtemüüjad, juuksurid, solaariumipidajad, puhastusteenuste osutajad või kergejõustiklased.Ka advokaat võib “ilusaid” protsesse pidada.

Soovin Teile meeldivat ajaveetmist juubilariga ja tema asukatega.Ja ärge unustage joomast ja söömast ja lõbutsemast!

100 aastat on seda väärt!

Tänan tähelepanu eest!